Головна » 2009 » Червень » 13 » Логічний аналіз основних понять
Логічний аналіз основних понять
21:33

Основою соціологічного дослідження, його квінтесенцією є програма дослідження. У ній укладена вся мудрість вченого, виражене все те, на що він здатний - його кваліфікація у виборі проблеми, предмета і об'єкта дослідження, побудови вибірки та інструментарію, організації польового етапу, аналізу та інтерпретації зібраних даних.

  Не можна точно сказати: з програми дослідження починається або їм закінчується дослідження. Програма - це і початок одного і завершення другого етапу роботи. Вона завжди поповнюється, уточнюється, допрацьовується. Вона - ноу-хау кожного конкретного вченого. Якщо хочете, спосіб заробляння грошей. І чим краще, оригінальні вона складена, ніж надійніші в роботі, тим більше грошей вона приносить своєму творцю. Ось чому хороші програми в соціології - на вагу золота.

  Програма соціологічного дослідження включає докладний, чіткий і завершена виклад наступних вузлових моментів: методологічна частина - формулювання й обгрунтування проблеми, зазначення мети, визначення об'єкта і предмета дослідження, логічний аналіз основних понять, формулювання гіпотез і завдань дослідження; методична частина - визначення обстежувана сукупності, характеристику використовуваних методів збору первинної соціологічної інформації, логічну структуру інструментарію для збору цієї інформації, логічні схеми її обробки на, ЕОМ.

  Виділяють наступні основні етапи складання програми дослідження:

  Формулювання проблеми.

Визначення мети, завдань, об'єкта і предмета дослідження.

Логічний аналіз основних понять.

Висунення гіпотез.

Визначення вибіркової сукупності.

Складання інструментарію.

Польове обстеження.

Обробка та інтерпретація отриманих даних.

Підготовка наукового звіту.

Переглядів: 2690 | Додав: bragvla15 | Теги: Мудрость | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: