Головна » 2009 » Липень » 8 » Наприклад, чи можуть газети виступити джерелом інформації?
Наприклад, чи можуть газети виступити джерелом інформації?
21:34

Якщо крадіжка - це незаконне привласнення чужого майна зі злим умислом крім волі того чоловіка, якому належить це майно, то чи буде підтасування рахунків вважатися крадіжкою? Якщо так, то соціологи доведеться відвідати банки, підприємства, всілякі контори, а не тільки магазини, ринки та підворіття. Конкретний список ознак воровства диктує конкретний список об'єктів дослідження.

  Складаючи список конкретних ознак, ви з'ясовує об'єкт дослідження. Де потрібно спостерігати злодійство - у банку, на вулиці, в трамваї, в квартирах, а може бути, в список включити садові дерева, якщо мова йде про злодійстві яблук (до речі сказати, це один з масових його видів)?

  Список конкретних ознак соціального явища, отриманий соціологом після завершення процедури операціоналізаціі, виконує роль компаса, що допомагає орієнтуватися і знаходити потрібний об'єкт.

  Однак перш ніж висунути на вихідні рубежі і приняться задело, соціологи необхідно провести ще одну утомливих процедуру. Кожен вид крадіжки треба зв'язати з відповідним йому методом збору даних. Для одних видів воровства підходить спостереження, для інших - опитування, для третіх - аналіз статистики. Наприклад, чи можуть газети виступити джерелом інформації? Наші журналісти проводять власні розслідування крадіжок, корупції, хабарництва, повідомляючи про результати в пресі. Стало бути, соціологи може стати в нагоді метод аналізу документів. Деякі види воровства доступні тільки методу спостереження, наприклад, квартирні крадіжки. Інтерв'ю можна використовувати для опитування, зрозуміло, не злодіїв, а потерпілих. Хоча при дотриманні конфіденційності інформації можна опитати і злодіїв в законі, одержавши від них масу цікаво інформації. Іншими словами, поставити під взаємна відповідність два ряди явищ - перелік видів крадіжки і перелік наукових методів.

Переглядів: 409 | Додав: bragvla15 | Теги: Конкретний, Список | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: