Головна » 2009 » Липень » 2 » Чи немає впливу попередніх запитань на наступні
Чи немає впливу попередніх запитань на наступні
21:34

Чи не занадто численні варіанти відповідей на запитання. Якщо це так, то потрібно расчленить список на тематичні блоки і замість одного питання зробити блок питань.

  Не зачіпає чи питання самолюбие респондента, її гідності, престижних уявлень.

  Не викличе чи питання негативних емоцій у опитуваних (побоювання за наслідки опитування, неприємні асоціації, сумні спогади і інші негативні емоційні стани, що порушують психологічний комфорт ситуації опитування).

  Результатом логічного контролю анкети виступає сукупна оцінка її якості, що характеризується числом отриманих зауважень за різними критеріями. В залежності від цього всі питання анкети сортуються і отбраковиваются ті з них, які містять очевидні методичні прорахунки, що не піддаються виправленню. Їх доцільно замінити на питання, що мають інше методичне рішення. Сам по собі логічний контроль якості запитань анкети служить підготовчої процедурою для розробки завдань пілотажної (пробного) дослідження.

  У другому випадку композиція анкети перевіряється на відповідність наступним критеріям:

  Чи дотримується принцип розташування питань від найбільш простих на початку анкети до найбільш складним в середині і простим в кінці.

Чи немає впливу попередніх запитань на наступні.

Відокремлені чи смислові блоки питань «перемикачами уваги», зверненнями до респонденту, що інформує про початок наступного блоку.

Постачені чи питання-фільтри покажчиками-конвертаціями для різних груп респондентів.

Чи немає скупчень однотипних питань, що викликають відчуття монотонності і стомлення у респондента.

Чи немає порушень у верстці і графічному оформленні анкети (перенесення частини питання на іншу сторінку; неразлінованние таблиці; «сліпий» текст анкети; недостатнє місце для відповідей на відкриті питання і т.п.).

Переглядів: 440 | Додав: bragvla15 | Теги: опитуваний, Список, Поштовий | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: